Macrophotography of a hair bulb transpla
Mikromotor FUE 

FUE yöntemi kullanılarak yapılan saç ekiminde saç grupları, saç halkası alanında içi bos bir igne (çap olarak yaklaşık 0,65 mm ila 1,0 mm çapında) kullanılarak tek tek ayrılır ve daha sonra çıkarılır. Neşter kullanılmadıgı için önemli bir kanama yoktur.

Ekim Süreci
  1. Ön görüsme: Ilk konsültasyonda saç durumunuz dikkatlice değerlendirilir. Hangi tekniklerin kullanılacagı, operasyonun nasıl uygulanacagı ve nasıl sonuçların beklendigi konusunda size bilgi verilir.

  2. Alım islemi: Ilk önce, donör alan uyusturulur. Daha sonra 1-4 saçtan olusan saç folikülü grupları ince bir içi bos igne ile çıkarılır. Acısızdır ve çok hızlı bir yara iyilesmesi olur. Çıkarma ve kontrol isleminden sonra, greftler dogrudan kel bölgelere aktarılacak sekilde hazırlanır ve özel solüsyonlu sıvı ile ekim islemine kadar canlı olarak bekletilir.

  3. Ekim islemi: Ince mikro bıçak yardımıyla ekilecek alanda ekim kanalları olusturulur. Daha sonra, alınan greftler özel cımbızların yardımıyla, olusturulan kanallara parça parça nakledilir.  Mümkün oldugunca dogal ve sık yapılması önemlidir. Nakil tamamlandıktan sonra, tüm greftlerin tam ve dogru yerlestirilip yerlestirilmedigini kontrol edilir.

  4. Operasyondan sonra: Bakım ve süreç hakkında ayrıntılı bir açıklama yapılır. Yüzeysel yara iyilesme evresinin tamamlanmasından sonra, ekilmis olan olan greftler yeni, saglıklı ve güçlü saçlar üretir.

  5. Kontrol: Ekimden sonra sizinle irtibatta kalırız ve süreci sonuna kadar birlikte takip ederiz. Süreç genellikle 8-12 ay arasında tamamlanır. Süreç boyunca telefonla, e-postayla veya whatsapp ile danısmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Injection, Treatment for Hair Loss.jpg
Pharmacists' Hände