Klinik

32952109_435785973534103_584331343009362

Saç Ekimi Hakkında

· Dinlenme asaması 8-10 gündür, sonrasında normal yasama dönebilirsiniz.

· 8 gün sonra herhangi bir sapka takabilirsiniz.

· İlk 3 hafta - sauna, kapalı havuz ve vücut gelistirme aktivitelerinden kaçınmalısınız.

· 3 hafta sonra, greftler dinlenme fazına girerken ekilen saçlar, greftler içeride kalacak sekilde bir kereye mahsus dökülür. Yenilenmis saçlar ile büyüme yaklasık 10-12 hafta sonra gerçeklesmeye baslar. Ekimden 3 ila 6 ay arasında greftler yavas yavas yeni saçlar çıkarmaya baslar. Saç ekiminin nihai sonucu, kalıcı olarak güçlü saçlarınızın çıkma süreci 10-12 ay sonra tamamlanır.

 

· Operasyon yaklasık 7-8 saat sürmektedir.

· Operasyon sonrasında 1 hafta antibiyotik kullanılmaktadır.

· Saç ekimi planlaması ve çizimi klinikte operasyon günü yapılmaktadır.

 

Sedasyon (uyku hali) ile saç ekimi seçenegi:

Genellikle, saç ekimi prosedürü için lokal anestezi yeterlidir. Hassas veya endiseli hastalar olması durumunda, islem alacakaranlık uykusunda da (sedasyon) yapılabilir. Sedasyon sırasında güçlü bir sakinleştirme etkisi elde edilir, hasta rahatlar. Sedasyon ve agrı kesici kombinasyonu, genel anestezi ile yapılan operasyonlardan daha ucuz olması ve potansiyel risklerden kaçınılması avantajına sahiptir. Hastamız tüm islem boyunca deneyimli anestezi uzmanımız tarafından kontrol altında tutulmaktadır.

Fotolia_175895360_L_edited.jpg

Özel Fors Polikliniği / Dr. Aslı Berker

2015 yılında açılan Özel Fors Poliklinigi, plastik ve rekonstruktif cerrahi alanında hizmet vermektedir . Plastik Cerrah Dr. Aslı Berker, klinik direktörümüz olarak tecrübesi ve yetkinligini tüm ekibimiz ve hastalarımıza sunmaktadır.

Tecrübeli kadro ile birlikte en yüksek hijyen standartlarında ve modern mikro cihazlarla, saç ekiminizi mümkün oldugu kadar hassas bir sekilde yerine getiriyoruz.