Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız ...

Saç ekimi ağrılı mıdır?

Greftlerin çıkarılması lokal anestezi altında yapıldıgından, nakil sırasında hastanın agrı hissetmemesini saglamaktır. Ancak hafif bir baskı hissi duyulsa da, bu durum rahatsızlıga neden olmaz. Aynı sekilde, iyilesme asaması da tamamen acısızdır. 

 
Saç alındıgı donör alanda belli olur mu?

Hayır. Bu tam olarak FUE Tekniginin FUT teknigine göre büyük avantajıdır. FUE yönteminde, küçük greftler alınır, iz kalmaz. Sadece daha yakından inceleme ve parlak ısık altında, küçük boyutlu gözenekler görülebilir, ancak mevcut saçın altında belli olmaz.

 
Ekilen saçların uzaması ne kadar sürer?

Ekim sonrası ekilen saçların kalıcı olarak uzamaya baslaması için 3 ay gereklidir. 6. aydan itibaren degisim farkedilir ve dogal, hacimli bir sonuç 10-12 ayda alınır.

  

Ekilen saçlar ne kadar uzar?

Saç büyümesi için bir sınır yoktur. Vücudun kendi saçı oldugu için  hastanın genetik saç uzunlugu tarafından izin verildigi sürece uzamaya devam eder. 

 

Baskasının sacından ekim yapılabilir mi?

Doku uyusmazlıgı sebebiyle, vücut yabancı kılları dogrudan reddeder. 

 
Her iki cinsiyette de saç ekimi olabilir mi?

Asırı testosteron nedeniyle saç dökülmesi muzdarip erkekler ve kadınlar, saç ekimi geçirebilir.

 
Saç ekiminde minimum yaş nedir ve yaş sorunu var mıdır?

Yas durumu nakil için sadece küçük bir rol oynar, Saç dökülmesinin nedeni daha önemlidir. Sadece hormonal saç dökülmesi bu yöntemle iyi bir sekilde giderilebilir. Temel olarak, Erkekler ve kadınlar, kırk yasına kadar erkek hormonlarının fazlalıgı ile artan saç dökülmesinden muzdarip olabilir.  

Saç ekimi ne kadar sürer?

Operasyon yaklasık 7-8 saat sürmektedir. Ayrıca operasyondan sonraki gün bakım ve kontrol için tekrar ziyaret gerekmektedir.

Saç ekiminin riskleri nelerdir?

Genel anestezi altında yapılan bir islem olmadıgından; saç ekiminde riskler genellikle nispeten düsüktür.

  

Ekim ile saçın süreç sonrası görünümünü etkileyebilir misiniz?

Evet, bu mümkün. Hasta belli bir büyüme yönü istiyorsa, ortak bir çözüm bulmak için bu talep iletilmelidir. Saç nihayet büyümesini tamamladıktan sonra, her zamanki gibi sekillendirilebilir.